Vinilinė (PVC) spalvota plėvelė ir apsaugine PPF (paint protection film) plėvelė yra iš ties skirtingi produktai. Pirmiausia paaiškinsime kodėl vinilinė plėvelė yra tiesiog „plėvelė“, o apsauginė plėvelė yra vadinama būtent „apsauginė“.
- Apie PVC (vinilinę) kėbulo apklijavimo spalvos keitimo plėvelę:
Vinilinė plėvelė buvo sukurta dėl automobilio kėbulo spalvos pakeitimo/dekoravimo tikslais. Ji yra pagaminta iš PVC (polivinilchlorido). Ji yra dvigubai plonesnė ir kietesnė medžiaga nei apsauginė PPF plėvelė. Todėl ji nėra labai atspari pvz. skriejantiems akmenukams, nes ją tiesiog lengvai pramuša. Taip pat neturi gražaus blizgumo, o apklijuotas automobilis atrodo gražiai, tik vertinant „bendru vaizdu“.
- Apie PPF (poliuretaninę) kėbulo apklijavimo spalvos keitimo plėvelę:
Apsauginė plėvelė iš pradžių buvo sukurta visiškai skaidri (neturinti jokios spalvos). O jos pagrindinis tikslas – efektyviai apsaugoti kėbulo dažus nepakeičiant automobilio išvaizdos. Tiek skaidrumu, tiek ir blizgumu. Plėvelė pagaminta iš TPU (termoplastinio poliuretano). Ši medžiaga yra ypatingai tampri, tvirta ir ilgaamžiška. O jos viršutinis sluoksnis (angl. top coat) yra ypač blizgus ir turintis geras „seflhealing“ savybes. Tai reiškia, kad smulkūs įbrėžimai dingsta savaime jai gavus šilumos. Dėl šios priežasties plėvelė išlieka ilgą laiką blizganti, be jokių įbrėžimų.
Tai gi, kokią plėvelę rinktis norint pakeisti automobilio spalvą?
Galime drąsiai teigti, kad apsauginė spalvota PPF plėvelė būtų nepalyginamai geresnis pasirinkimas dėl daugelio priežasčių. Bet… su apsaugine spalvota PPF plėvele mes negalime technologiškai apklijuoti visų automobilių modelių. Ir tai priklauso ne tik nuo konkretaus modelio, bet ir nuo automobilio esamos spalvos. Turbūt kyla klausimas, kuo čia dėta automobilio spalva, jei būtų apklijuojama spalvota PPF plėvele…?
Trumpai pabandysime paaiškinti priežastis kada dažnų atveju pavyksta apklijuoti, kada ne ir kodėl: apsauginės PPF plėvelės tam tikrose vietose nepavyksta įleisti (užklijuoti) taip giliai, kad „nesišviestų“ senoji spalva. O jei „senoji“, t.y originali spalva yra balta, tai net ir 1mm paliktas neužklijuotas tarpelis jau „šviesis“. Jei automobilio originali spalva yra tamsi (pvz. juoda, tamsiai pilkai, tamsiai mėlyna) situacija yra kur kas palankesnė ir jau tikėtina, kad galėsime apsiimti apklijuoti tokia plėvele. Vėl gi, tai nėra konkretus rodiklis, jog jei automobilio spalva yra balta tai apklijuoti bus jau neįmanoma! Arba atvirkščiai, kai automobilis yra juodas.
Galima rinktis apsauginę PPF skaidrią matinę plėvelę!
Apsauginė PPF plėvelė gali būti ne tik skaidri blizgi ar spalvota, bet ir skaidri matinė. Apklijavus automobilį tokia plėvele automobilio spalva iš esmės nepasikeičia, bet iš blizgios tampa matinė, satin efekto. Tokia plėvelė po apklijavimo pakeičia automobilio išvaizdą, nors teoriškai spalva nepasikeičia. Tokia plėvelė apsaugos kėbulo dažus nuo kelyje pasitaikančių dažų pažeidimų lygiai taip pat kaip ir skaidri blizgi ar spalvota apsauginė PPF plėvelė. O šia, skaidria matine PPF plėvele galime apklijuoti visų automobilių modelius, kurių dažai yra dar tvarkingi, nepažeisti arba automobilis yra tiesiog dar naujas.


Vinilinės ir apsauginės plėvelių palyginimas
Palyginsime vinilinę plėvelę su apsaugine PPF poliuretanine plėvele.
Turbūt nereikia tiksliai nurodyti kuri plėvelė būtent yra apsauginė PPF plėvelė! Nes skirtumas akivaizdus tarp vinilinės plėvelės ir apsauginės PPF plėvelės. Abi plėvelės yra juodos spalvos, tačiau vinilinė plėvelė kaip matome iš pavyzdžio neturi nei gražaus „veidrodinio” blizgumo, nei juodos spalvos sodrumo. O čia yra tik blizgumo palyginimas, nevertinant ilgaamžiškumo savybių, „selfhealing” savybių ,t.y atsparumo nuo susibražymo daromo plovykose ir apsaugos lygio dažams.
Kaip matome, apsauginė plėvelė pasižymi ne tik ypatingu blizgumu lyginant ją su viniline plėvele, tačiau apsauginės PPF plėvelės viršutinis sluoksnis yra su integruotu nano-keramikiniu paviršiumi. Tai reiškia, jog purvas ne taip prikibs prie šio paviršiaus ir automobilį bus kur kas lengviau kokybiškai nuplauti! Apsauginės plėvelės paviršius tiesiog „nori” atstumti vandenį.
Nurodykite automobilio tikslų modelį, pagaminimo metus. Dominančios plėvelės tipą (apsauginė PPF skaidri, spalvota, skaidri matinė ar vinilinė plėvelė)